smr
19 بهمن 1401 - 00:00

۱۶۵ مدرسه کانکسی در لرستان جایگزین مدارس استاندارد می‌شوند

بروجرد- مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: تا شروع سال تحصیلی آینده ۱۶۵ مدرسه کانکسی در استان جایگزین مدارس استاندارد می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس بهاروند امروز سه شنبه در مراسم افتتاح یک واحد آموزشی شش کلاسه در روستای «برکت آباد» بخش اشترینان با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۹ واحد آموزشی افتتاح و به دانش آموزان مستعد لرستانی تحویل شده است که از این میزان ۲۹ مدرسه در قالب ۱۰۹ کلاس درس در دهه فجر اهدا شده است.

وی، افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان هم اکنون ۸۷ واحد آموزشی با ۵۱۰ کلاس درس دیگر را نیز در دست ساخت دارد که باید به این تعداد ۱۶۵ مدرسه طرح شهید دانش آموز «رضا پناهی» را نیز اضافه کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان با اشاره به طرح شهید «رضا پناهی»، تصریح کرد: طرح مذکور توسط سازمان نوسازی مدارس کشور با هدف برچیدن مدارس کانکسی با بیش از ۱۰ دانش آموز ایجاد شده است و ما بر پایه این طرح تا شروع سال تحصیلی آینده، تعداد ۱۶۵ مدرسه کانکسی را با مدارس استاندارد، جایگزین خواهیم کرد.

بنا بر این گزارش، مدرسه شش کلاسه روستای «برکت آباد» بخش اشترینان از توابع شهرستان بروجرد با زیربنای آموزشی ۴۱۰ متر مربع و با سرمایه‌ای بالغ بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان احداث شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026412