smr
18 بهمن 1401 - 13:12

لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دیجیتال خراسان جنوبی

مسئول فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی با تأکید به ظرفیت بسیاری قوی و توانمند نیروی انسانی خراسان جنوبی و لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دیجیتال استان، گفت: امسال رویداد تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج با حضور ۱۱۸ تیم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سجاد رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: پنجمین همایش مجاهدان سایبری به مناسبت دهه فجر و چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور جمعی از برگزیدگان و برترین‌های فضای مجازی، مدیران حوزه فرهنگ، رسانه و فضای مجازی روز پنجشنبه 20 بهمن‌ماه ساعت 9 صبح در مجتمع غدیر بیرجند برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی با بیان اینکه در این مراسم از برگزیدگان فضای مجازی و برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای ابوذر تجلیل خواهد شد، افزود: هدف اصلی از برگزاری این همایش تشویق و ترغیب فعالان فضای مجازی و رسانه سراسر استان برای فعالیت مضاعف در عرصه فضای مجازی و ارج نهادن به فعالیت مجاهدانه آنان در این عرصه است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در عرصه جهاد تبیین، گفت: رسانه و فضای مجازی از ابزارهای کارآمد در جهاد تبیین است که مقام معظم رهبری نیز بر نقش‌آفرینی آنان در این عرصه تأکید دارند.

رضایی به ظرفیت بالا و بسیار خوب فعالان فضای مجازی استان اشاره کرد که در تنگناهای خاصی که توسط دشمن در عرصه فضای مجازی و رسانه بر علیه انقلاب اسلامی تحمیل شده فداکارانه و مجاهدانه خدمت‌رسانی می‌کنند و پای کار ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به برگزاری اختتامیه استانی چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان اشاره و بیان کرد: آثار خبرنگاران جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سه سطح ارزیابی و نتایج برای تهران ارسال شده و در این همایش از برترین‌های رسانه‌ای منتخب این جشنواره تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال مرحله استانی چهارمین رویداد تولید محتوای تخصصی دیجیتال بسیج با شرکت 12 تیم در سه بخش پویانمایی؛ بازی‌سازی و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه برگزار شد، ادامه داد: برگزیدگان هر بخش برای شرکت در رویداد کشوری اعزام شدند که در هفته گذشته برگزار شد که در آن تیم خراسان جنوبی در بخش نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه حائز رتبه اول این رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال شدند.

رضایی با تأکید به ظرفیت بسیاری قوی و توانمند نیروی انسانی خراسان جنوبی و لزوم سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد دیجیتال استان، یادآور شد: امسال رویداد تولید محتوای دیجیتال سازمان فضای مجازی بسیج با حضور 118 تیم برگزار شد که هرکدام از استعداد‌های درخشان کشور هستند.

وی افزود: 41 تیم در حوزه پویانمایی، 37 تیم در حوزه نرم‌افزار تلفن همراه و 28 تیم تولیدکننده بازی‌های تلفن همراه در این رویداد به رقابت پرداختند.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در همایش مجاهدان سایبری استان از برگزیدگان چهارمین رویداد دیجیتال بسیج هم تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد فعالان فضای مجازی استان، گفت: از ابتدای امسال در حوزه تحلیل و بررسی محتوا فضای مجازی، تولید محتوا در بستر شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای تخصصی، انتشار محتوا در پیام‌رسان‌های خارجی و داخلی، برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای و فرهنگ‌سازی استفاده مطلوب از فضای رسانه فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای داشته‌ایم.

انتهای پیام/252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024673