smr
18 بهمن 1401 - 23:43

تکمیل موزه دفاع مقدس مرکزی مورد توجه مسئولان استانی باشد

اراک- رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: تکمیل موزه دفاع مقدس استان مرکزی نیازمند یک عزم استانی و مشارکت همه جانبه مسئولان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید حسین ستوده شامگاه سه شنبه در نشست صمیمی با مدیرکل و کارکنان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: استان مرکزی زادگاه امام خمینی (ره) و بسیاری از مشاهیر چون امیرکبیر، پروفسور حسابی، آقا نورالدین عراقی و دیگر بزرگان عرصه علم و فرهنگ و در خود انسان‌های بزرگ پرورش داده است.

رئیس بازرسی بنیا د حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: ما هر چه داریم از امام خمینی (ره) است و علیرغم همه مشکلات و توطئه‌های دشمنان امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است و به برکت هدایت‌های هوشمندانه امامین انقلاب ما توانسته‌ایم انقلاب را در سطح بین المللی صادر کنیم و این‌گونه است که در کشورهای اروپایی عزاداری امام حسین (ع) برگزار و عکس امام و شهید سلیمانی همچون بیرق عدالت خواهی و مبارزه با ظلم علم می‌شود.

وی اضافه کرد: خدمت در راه شهدا را همکاران ما باید یک تکلیف و وظیفه شرعی بدانند نه شغل چرا که ما مدیون شهدا هستیم و اگر با فراغ بال به زندگی اجتماعی و فعالیت فرهنگی می‌پردازیم از وجود و برکت همین شهداست.

رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: باید در امورات اداری و شخصی از شهدا استمداد طلبید و سیره شهدا را در همه بخش‌های زندگی و جامعه عملیاتی کرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت مردم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: از ظرفیت مردم جامعه استفاده کنید چرا که مردم عزیزمان عشق خود را در خصوص شهدا در ایام تشییع و استقبال از شهدا نشان داده اند و حضور باشکوه مردم در تشییع شهدا و استقبال آنها از پیکرهای مطهر شهدا نشان از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارد.

ستوده افزود: مردم همواره شهدا را دوست دارند و خود را در قبال آنها مسئول می‌دانند و این موضوع در تشییع شهدای گمنام و استقبال‌های مردمی شگفت آور است.

وی تأکید کرد: این راهبردی عمل کردن و استمداد از شهدا نیازمند اخلاص و همدلی در کارهاست و ما باید آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در خصوص ضرورت همراهی دستگاه‌های استان در ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس و فعالیت‌های فرهنگی اداره کل استان مرکزی بیان کرد: نیروهای نظامی، انتظامی و دستگاه‌های دولتی ساخت موزه دفاع مقدس را باید تکلیف برای خود بدانند لذا پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار توسط همه دستگاه‌ها و نهادها یک ضرورت مهم است.

وی افزود: در طی سال‌های اخیر اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوب و چشمگیری در حوزه ایثار و شهادت و اداره کل و کنگره شهدا در استان مرکزی انجام شده که قابل تقدیر است اما استان مرکزی علیرغم وجود ظرفیت‌های مهم صنعتی و فرهنگی و زادگاه حضرت امام خمینی (ره) هنوز نتوانسته موزه دفاع مقدس را تکمیل کند و این نیازمند یک عزم استانی و مشارکت همه جانبه است و مقامات عالی اجرایی و دستگاه‌ها و فرماندهان انتظامی و نظامی نسبت به این امر توجه لازم را داشته باشند.

ستوده ادامه داد: امیدواریم در سال آتی با خلق رفتاری جهادگرانه و با خلوص نیت دستگاه‌های استان نسبت به تکمیل موزه هر چه سریع‌تر اهتمام ورزند.

وی در خصوص اهمیت تولید کتاب در حوزه دفاع مقدس بیان کرد: در حوزه کتاب دفاع مقدس نیز کجا می‌توانیم سوژه‌ای ناب‌تر از شهدا و ایثارگران پیدا کنیم!؟ خلق آثار ادبی با قهرمان پروری واقعی رزمندگان یکی از گونه‌های فاخر ادبی در همه جای دنیا است لذا می‌طلبد دستگاه‌های فرهنگی در قالب حمایت از نویسندگان استان و ناشران به تدوین و چاپ این آثار فاخر با توجه به قانون نظارت بر تدوین و چاپ کتاب دفاع مقدس که نظارت اجرای آن بر عهده ادارات کل می‌باشد همکاری لازم را داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026398